
Men's Trekking Backpack Osprey Atmos AS LT 50 Black L/XL
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Osprey
- Κωδικός: WLONONWCRLCYP
- Βάρος(kg): 1.95kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.00cm x 67.00cm x 32.00cm
- EAN: 0843820148497
293,70€
Χωρίς ΦΠΑ: 236,85€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Activity | Hiking |
| Adjustable visor | Yes |
| Chest strap | Yes |
| Depth | 320 mm |
| Expandable | Yes |
| Exterior pockets | Bottom pocket |
| Frame type | Internal frame |
| Front pocket | Yes |
| Gender | Male |
| Guarantee | G024M |
| Height | 880 mm |
| Helmet mount | Yes |
| Hydration system included | Yes |
| Interior pockets | Key pocket |
| Linear mass density | 420 D |
| Loading opening | Top |
| Material | 100D recycled nylon with PFAS-free DWR treatment |
| Product main colour | Black |
| Protection grid | Yes |
| Removable rain/wind cover | Y |
| Size (S/M/L) | L/XL |
| SOS label | Yes |
| Specific features | hydration bladder pocket with Hydraclip clip, elasticated front pocket, 2 Daisy Chain straps, 2 side pockets, compression straps, Stow-on-the-Go system |
| Trekking pole straps | Yes |
| Trekking poles carrier | Yes |
| Volume | 50 L |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 350 mm |
