





























Hiking backpack - Deuter Guide 24 Papaya- redwood
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: WLONONWCRJELY
- Βάρος(kg): 0.73kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 9.50cm x 33.00cm x 53.00cm
- EAN: 4046051148878
179,48€
Χωρίς ΦΠΑ: 144,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Activity | Hiking, Long trip, Short trip |
| Additional features | sternum strap with whistle, helmet holder. |
| Adjustable straps | Yes |
| Back ventilation | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Chest strap | Yes |
| Closure type | Zipper Side release buckle |
| Colour name | Papaya-redwood |
| Compatible with | 3 l drinking system |
| Depth | 250 mm |
| Exterior pockets | Top pocket Side pocket x 2 |
| Gender | Female |
| Guarantee | G024M |
| Handles quantity | 1 |
| Height | 660 mm |
| Hip belt | Yes |
| Hydration system included | Yes |
| Interior capacity | 32 + 8 l |
| Interior pockets | Zip pocket Hydration system compartment |
| Loading opening | Top |
| Loops for securing hiking gear | Yes |
| Material | Polyamide (PA) Polyester |
| Maximum load weight | 12 kg |
| Product main colour | Orange |
| Rain cover | Yes |
| SOS label | Yes |
| Specific features | noodfluitjie, VariFlex-stelsel, helmhouerlusse, Google-houer, ysbylmontering, dekselsak, sleutelknip PFC-free, Vari Flex System |
| User height | 158-178 cm |
| Ventilation | Yes |
| Ventilation position | Back padding, Waist belt, Shoulder straps |
| Weight | 1.11 kg |
| Width | 290 mm |
