































Deuter Updays 24 SL-black skydiving backpack
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: WLONONWCRFS85
- Βάρος(kg): 0.76kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 35.90cm x 51.50cm x 8.50cm
- EAN: 4046051154633
186,00€
Χωρίς ΦΠΑ: 150,00€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Activity | Hiking, Trekking |
| Additional information | Back length 38 - 54 cm |
| Adjustable straps | Yes |
| Back ventilation | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Chest strap | Yes |
| Closure type | Zipper |
| Depth | 470 mm |
| Exterior pockets | Top pocket Front pocket Side pocket |
| Gender | Unisex |
| Guarantee | G024M |
| Handles quantity | 1 |
| Height | 290 mm |
| Hip belt | Yes |
| Hook for keys | Yes |
| Interior capacity | 24 L |
| Lightweight | Yes |
| Loading opening | Front |
| Material | Polyamide (PA) Polyester |
| Maximum load weight | 8 kg |
| Product main colour | Black |
| Specific features | Velcro flap, loop and elastic with stopper for an ice-check or ski poles,diagonal mounting system for skis, space for a 3-liter reservoir |
| User height | 158-178 cm |
| Ventilation | Yes |
| Ventilation position | Back padding |
| Weight | 680 g |
| Width | 210 mm |
