











Deuter Astro 500 -2C/28F Adult Mummy sleeping bag Ripstop Blue
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: WLONONWCRONAI
- Βάρος(kg): 0.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.50cm x 12.00cm x 10.00cm
- EAN: 4046051174594
338,73€
Χωρίς ΦΠΑ: 273,17€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Comfort temperature rating | 7 C |
| Depth | 480 mm |
| Doesn't contain | PFAS |
| Extreme temperature rating | -16 C |
| Filler weight | 500 g |
| Filling material | Polyamide (PA) |
| Guarantee | G024M |
| Height | 2050 mm |
| Hooded | Yes |
| Insulation number of layers | 1 |
| Lower limit temperature rating | 2 C |
| Material | Ripstop |
| Maximum user height | 185 cm |
| Package height | 310 mm |
| Package length | 18 cm |
| Package width | 180 mm |
| Product colour | Blue |
| Quantity | 1 |
| Recommended age group | Adult |
| Season | Summer |
| Season rating | 1-season |
| Type | Mummy sleeping bag |
| Weight | 1.1 kg |
| Width | 750 mm |
| Zipper closure | Yes |
