



















Camping tent - Nils Camp NC6003 North Peak
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: NILS eXtreme
- Κωδικός: WLONONWCRDWJE
- Βάρος(kg): 4.50kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.00cm x 68.00cm x 13.00cm
- EAN: 5907695554434
110,97€
Χωρίς ΦΠΑ: 89,49€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Bag included | Yes |
| Diameter when folded | 17 cm |
| Fire retardant canvas | Yes |
| Folded length | 60 cm |
| Ground cloth | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Height | 1100 mm |
| Interior pocket | Yes |
| Light holder | Yes |
| Material | Polyurethane Polyester |
| Mosquito net | Yes |
| Number of coating layers | 2 |
| Number of interior pockets | 2 |
| Number of sleeping places | 2 person(s) |
| Pole material | Aluminum |
| Product colour | Grey Blue |
| Purpose | Camping |
| Set contents | Set of pins and strings |
| Sun protection | Yes |
| Taped seams | Yes |
| Type | Group tent |
| Ultraviolet (UV) protection | Yes |
| Ventilation grid | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 2.9 kg |
| Width | 1800 mm |
| Windproof | Yes |
