













LEKI KIJE TREKKING CRESSIDA 90-125
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: LEKI
- Κωδικός: WLONONWCRCDG6
- Βάρος(kg): 0.56kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 17.40cm x 11.50cm x 68.90cm
- EAN: 4028173262397
120,01€
Χωρίς ΦΠΑ: 96,78€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Adjustable strap | Yes |
| Best uses | Hiking, Trekking |
| Construction type | Telescopic |
| Grip type | I-type grip |
| Guarantee | F024M |
| Hand grip material | Foam |
| Maximum length | 125 cm |
| Minimum length | 90 cm |
| Number of segments | 3 |
| Shaft material | Aluminium (HTS 6.5) |
| Suitable for | Women |
| Tube diameter (max) | 1.6 cm |
| Tube diameter (min) | 1.2 cm |
| Warnings | Check the condition of poles regularly to prevent accidents. Do not use your walking stick on slippery surfaces to avoid falls. Use proper technique to avoid injury. |
| Weight | 237 g |
