



Deuter Junior - children's hiking rucksack (Spearmint/Seagreen)
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: BAGDUTPLE0012
- Βάρος(kg): 0.45kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 8.00cm x 31.50cm x 43.00cm
- EAN: 4046051152158
62,81€
Χωρίς ΦΠΑ: 50,66€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Backpack type | Casual backpack |
| Coloration | Monotone |
| Consumer life stage | Child |
| Depth | 200 mm |
| Guarantee | F024M |
| Length | 410 mm |
| Made with recycled materials | Yes |
| Material | 210D polyamide |
| Maximum child height | 168 cm |
| Minimum height of a child | 130 cm |
| PFAS-free | Yes |
| Product main colour | Mint colour Green |
| Recommended gender | Boy/Girl |
| Volume | 18 L |
| Warnings | Regularly check the condition of your backpack, especially the seams and straps, to ensure durability and safe use. Avoid overloading a backpack to prevent back injury. Ensure that any fasteners and locks are well secured to avoid losing contents. |
| Weight | 400 g |
| Width | 230 mm |
