

























Deuter AC Lite 24 Hiking Backpack 24 L (cherry/masala)
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: BAGDUTPLE0015
- Βάρος(kg): 1.00kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 13.00cm x 30.00cm x 50.00cm
- EAN: 4046051171692
109,28€
Χωρίς ΦΠΑ: 88,13€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Activity | Trekking, Hiking, Long trip |
| Back ventilation | Yes |
| Chambers quantity | 1 |
| Colour name | Cherry red |
| Depth | 230 mm |
| Expandable | No |
| Frame type | Internal frame |
| Gender | Unisex |
| Guarantee | F024M |
| Height | 570 mm |
| Interior pockets | Hydration system compartment |
| Key clip | Yes |
| Linear mass density | 600 D |
| Maximum user height | 195 cm |
| Minimum user height | 170 cm |
| Product main colour | Grey Red |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Rain cover | Yes |
| SOS label | Yes |
| Ventilation | Yes |
| Volume | 24 L |
| Warnings | Regularly check the condition of your backpack, especially the seams and straps, to ensure durability and safe use. Avoid overloading a backpack to prevent back injury. Ensure that any fasteners and locks are well secured to avoid losing contents. |
| Water tank capacity | 2 L |
| Weight | 930 g |
| Width | 300 mm |
