























Bicycle backpack - Deuter Race Air 10 (Alu/Greystone)
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: BAGDUTPLE0005
- Βάρος(kg): 0.88kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.00cm x 29.00cm x 50.00cm
- EAN: 4046051189680
105,30€
Χωρίς ΦΠΑ: 84,92€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Activity | Cycling |
| Adjustable straps | Yes |
| Back ventilation | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Chest strap | Yes |
| Closure type | Zipper |
| Colour name | Alu/Greystone |
| Depth | 160 mm |
| Exterior pockets | Top pocket Side pocket x 2 Bottom pocket |
| Gender | Any gender |
| Guarantee | F024M |
| Handles quantity | 1 |
| Height | 450 mm |
| Hip belt | Yes |
| Hydration system included | No |
| Interior capacity | 10 L |
| Interior pockets | Hydration system compartment Mesh pocket Wet pocket |
| Key clip | Yes |
| Loading opening | Top |
| Material | Polyamide (PA) Polyester |
| Pouch | Yes |
| Product main colour | Grey Beige |
| Rain cover | Yes |
| Reflective elements | Yes |
| Side pocket type | Mesh pocket |
| Total amount of recycled materials used for making | 100% |
| User height | 158 - 195 cm |
| Ventilation | Yes |
| Ventilation position | Back padding, Hip belt |
| Warnings | Regularly check the condition of your backpack, especially the seams and straps, to ensure durability and safe use. Avoid overloading a backpack to prevent back injury. Ensure that any fasteners and locks are well secured to avoid losing contents. |
| Water tank capacity | 3 L |
| Weight | 870 g |
| Width | 250 mm |
