

























Bicycle backpack - Deuter Race Air 14+3 (Mineral/Grove)
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Deuter
- Κωδικός: BAGDUTPLE0013
- Βάρος(kg): 0.96kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 11.40cm x 30.00cm x 48.00cm
- EAN: 4046051172453
115,23€
Χωρίς ΦΠΑ: 92,92€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Activity | Cycling |
| Adjustable straps | Yes |
| Back ventilation | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Chest strap | Yes |
| Closure type | Zipper |
| Colour name | Mineral/Grove |
| Depth | 180 mm |
| Exterior pockets | Side pocket x 2 Bottom pocket Top pocket |
| Gender | Any gender |
| Guarantee | F024M |
| Handles quantity | 1 |
| Height | 460 mm |
| Hip belt | Yes |
| Hydration system included | No |
| Interior capacity | 14 l |
| Interior pockets | Mesh pocket Zip pocket Hydration system compartment Wet pocket |
| Key clip | Yes |
| Loading opening | Top |
| Material | Polyamide (PA) Polyester |
| Pouch | Yes |
| Product main colour | Grey Green |
| Rain cover | Yes |
| Reflective elements | Yes |
| Side pocket type | Mesh pocket |
| Total amount of recycled materials used for making | 100% |
| Ventilation | Yes |
| Ventilation position | Back padding, Hip belt |
| Warnings | Avoid overloading a backpack to prevent back injury. Regularly check the condition of your backpack, especially the seams and straps, to ensure durability and safe use. Ensure that any fasteners and locks are well secured to avoid losing contents. |
| Water tank capacity | 3 L |
| Weight | 940 g |
| Width | 250 mm |
