

































Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7") Dual SIM Android 15 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Pink
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Samsung
- Κωδικός: TKOSA1SZA1832
- Βάρος(kg): 0.34kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 2.50cm x 17.50cm x 9.00cm
- EAN: 8806095982731
417,61€
Χωρίς ΦΠΑ: 336,78€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 3G bands supported | 2100 MHz 1900 850 900 |
| 3G standards | UMTS WCDMA |
| 4G bands supported | 700 1800 2100 800 2600 850 900 1500 1900 |
| 4G data rate (max) | 1200 Mbit/s |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G bands supported | 1800 2300 850 2600 800 900 2500 2100 3500 MHz 3700 |
| 5G data rate (max) | 2.33 Gbit/s |
| 5G standard | Sub6 TDD Sub6 FDD |
| AC adapter included | No |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Battery recharge time | 1.8 h |
| BeiDou | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Brand specific technologies | Always-on display |
| Camera image formats supported | DNG, HEIF, JPEG |
| Colour name | Awesome Pink |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Depth | 7.4 mm |
| Display brightness | 1200 cd/m |
| Display diagonal | 17 cm (6.7") |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Energy efficiency class | B |
| Face recognition | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 81 |
| Front camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Front camera sensor size | 1/3.2" |
| Front camera type | Single camera |
| Galileo | Yes |
| Geomagnetic sensor | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Google applications | YouTube Google Chrome Google Drive Google Meet Google Maps Gmail Google Play Google Search |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus+ |
| GPS (satellite) | Yes |
| Guarantee | G024M |
| Gyroscope | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard GHS02: Flammable GHS07: Harmful |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Height | 162.2 mm |
| Image stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Macro photography | Yes |
| Maximum frame rate | 480 fps |
| MIMO | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Night mode | Yes |
| Operating system installed | Android 15 |
| Panorama | Yes |
| Pixel density | 385 ppi |
| Platform | Android |
| Portrait mode | Yes |
| Position location | Yes |
| Processor boost frequency | 2.91 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor family | Samsung Exynos |
| Processor model | 1580 |
| Product colour | Pink |
| Proximity sensor | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| RAM capacity | 8 GB |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 84 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Rear camera sensor size | 1/1.56" |
| Rear camera type | Triple camera |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps 1920x1080@60fps 1920x1080@30fps 3840x2160@30fps |
| Screen sharing | Yes |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 123 |
| Second rear camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Second rear camera sensor size | 1/3.0" |
| SIM card capability | Dual SIM |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Slow motion mode | Yes |
| Slow motion rate | 480 fps in HD, 240 fps in HD |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 78 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Third rear camera sensor size | 1/5.0" |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 45 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB version | 2.0 |
| User interface (UI) | One UI 7.0 |
| Video formats supported | 3GP M4V MKV 3G2 AVI WEBM FLV MP4 |
| Warnings | Do not dispose of the device in the regular waste bin, contact your local electronic waste collection point. Avoid direct contact with liquids or substances if the device is damaged. Do not expose the device to high temperatures or direct flames. |
| Weight | 198 g |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b Wi-Fi 4 (802.11n) Wi-Fi 5 (802.11ac) 802.11g 802.11a Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 77.5 mm |
| Wireless charging | No |
