
JOHN DOG Good Form Medium and large breeds Pork with beef - dry dog food - 3kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: JOHN DOG
- Κωδικός: DLPJDOKAS0062
- Βάρος(kg): 3.09kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 9.40cm x 26.40cm x 50.20cm
- EAN: 5903246849912
19,38€
Χωρίς ΦΠΑ: 15,63€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Chicken-free Gluten-free Hair and skin Digestive support Muscle building |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 7.5% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 16% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Pork |
| Moisture content | 9% |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Protection of muscle mass Skin and coat General health Proper digestion |
| Product category | Dry food |
| Protein | 26% |
| Series | JOHN DOG Good form |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |