
BALTICA Natural & Balance Lamb M/L dry dog food 3 kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0062
- Βάρος(kg): 3.08kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 12.00cm x 23.00cm x 33.50cm
- EAN: 5905996521711
23,34€
Χωρίς ΦΠΑ: 18,82€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | General health Chicken-free Gluten-free Digestive support Grain-free Allergy Muscle building |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog |
| Crude ash | 8% |
| Crude fibres | 3.5% |
| Dog breed | Any breed |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 14% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Lamb |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Grain intolerance Proper digestion Allergic Protection of joints General health Food alergy Sensitive stomach |
| Product category | Dry food |
| Protein | 24% |
| Series | BRIT Care |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg Large breed 25 - 45 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |