



BALTICA Excellent Puppy Salmon Medium and large breeds - dry dog food - 3kg
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: BALTICA
- Κωδικός: DLPBA5KAS0014
- Βάρος(kg): 3.20kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 10.00cm x 35.00cm x 22.00cm
- EAN: 5905996520325
36,87€
Χωρίς ΦΠΑ: 29,74€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Additional features | Grain-free Food hypersensitivity Chicken-free Gluten-free General health Allergy Hair and skin Growth period Monoprotein Muscle building |
| Age of the pet | Junior |
| Category | For dog |
| Crude ash | 9% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Dog breed | All breeds of large dogs All breeds of medium-sized dogs All breeds of medium and large dogs |
| Dosage form | Solid |
| Fat content | 16% |
| Gluten free | Yes |
| Guarantee | B000M |
| Main flavor | Salmon |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Sack |
| Pet specific needs | Skin and coat Growth period Allergic Sensitive stomach Protection of muscle mass |
| Product category | Dry food |
| Protein | 30% |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg Medium breed 10 - 25 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight. Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Weight | 3 kg |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
