









Transcend ESD410C 2 TB USB Type-C Blue
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Transcend
- Κωδικός: WLONONWCRAONR
- Βάρος(kg): 0.16kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 22.00cm x 18.00cm x 16.00cm
- EAN: 0760557864509
1.259,31€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.015,57€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Certification | CE/UKCA/FCC/BSMI/KC/EAC/RCM |
| Data transfer rate | 20 Gbit/s |
| Depth | 42 mm |
| Guarantee | G024M |
| Hardware encryption | Yes |
| Height | 14.5 mm |
| Interface | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.14 Mojave Mac OS X 12.0 Monterey Mac OS X 10.13 High Sierra Mac OS X 10.15 Catalina Mac OS X 11.0 Big Sur Mac OS X 10.10 Yosemite Mac OS X 10.12 Sierra Mac OS X 10.11 El Capitan Mac OS X 10.15.3 Catalina Mac OS X 13.0 Ventura |
| Memory type | 3D NAND |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 C |
| Operating voltage | 5 V |
| Password protection | Yes |
| Product colour | Blue |
| Read speed | 2000 MB/s |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| SSD capacity | 2 TB |
| USB connector | USB Type-C |
| Warnings | Do not open the drive enclosure or attempt to repair it yourself. The product contains electronic components that may be hazardous to the environment. Do not dispose of in normal waste. Avoid contact with water and moisture. |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Weight | 65 g |
| Width | 79 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8.1 Windows 8 Windows 7 Windows 10 Windows 11 |
| Write speed | 2000 MB/s |
