









GIGABYTE A620M DS3H Motherboard - Supports AMD Ryzen 8000 CPUs, 5+2+2 Phases Digital VRM, up to 7600MHz DDR5 (OC), 1xPCIe 4.0 M.2, GbE LAN, USB 3.2 Gen 1
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Gigabyte
- Κωδικός: PLYGIGAM50042
- Βάρος(kg): 0.92kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 27.00cm x 5.00cm x 26.00cm
- EAN: 4719331855567
118,52€
Χωρίς ΦΠΑ: 95,58€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 12V power connector | Yes |
| ATX Power connector (24-pin) | Yes |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Battery technology | Lithium-Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Battery type | CR2032 |
| Battery weight | 3 g |
| BIOS type | UEFI AMI |
| Clear CMOS jumper | Yes |
| Compatible processor series | AMD Ryzen 7000 Series AMD Ryzen 9000 Series AMD Ryzen 8000 Series |
| CPU fan connector | Yes |
| Depth | 174 mm |
| Desktop Management Interface (DMI) version | 2.7 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| EPS power connector (8-pin) | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10 100 1000 Mbit/s |
| Front panel audio connector | Yes |
| Front panel connector | Yes |
| Guarantee | G036M |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.3 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Headphone outputs | 3 |
| Lithium weight per battery | 0.07 g |
| Maximum internal memory | 256 GB |
| Maximum internal memory supported by processor | 256 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | DIMM |
| Motherboard chipset | AMD A620 |
| Motherboard chipset family | AMD |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| Number of audio jack connectors | 3 |
| Number of battery cells | 1 |
| Number of M.2 (M) slots | 1 |
| Number of memory slots | 4 |
| Number of SATA III connectors | 4 |
| Number of storage drives supported | 4 |
| PC health monitoring | Fan Voltage Temperature |
| PCI Express x1 slots | 1 |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor socket | Socket AM5 |
| PS/2 ports quantity | 1 |
| RAID levels | 1 0 10 |
| RAID support | Yes |
| RGB LED pin header | Yes |
| Supported memory clock speed (max) | 7600 MHz |
| Supported memory clock speeds | 6600 5200 6400 6800 5600 7200 MHz 6000 4800 6200 7600 7000 MHz |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Supported processor sockets | Socket AM5 |
| Supported storage drive interfaces | M.2, SATA III |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Total number of SATA connectors | 4 |
| TPM connector | Yes |
| Unbuffered memory | Yes |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB connector type | USB Type-A USB Type-C |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Width | 244 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64 Windows 11 x64 |
