













Asustor FLASHSTOR 6 Gen2 (FS6806X) NAS Compact AMD Ryzen V3C14 8 GB DDR5 0 TB Black
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: ASUSTOR
- Κωδικός: WLONONWCRPOPF
- Βάρος(kg): 2.67kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 23.50cm x 21.00cm x 32.40cm
- EAN: 4710474831685
1.603,55€
Χωρίς ΦΠΑ: 1.293,18€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Backup features | Cloud |
| Backup function | Yes |
| Browser supported | Firefox, Chrome, Safari, Microsoft Edge |
| Chassis type | Compact |
| Compliance certificates | KCC C-TICK BIS CE UKCA CCC Federal Communications Commission (FCC) China Compulsory Certification (CCC) |
| Cooling type | Active |
| Depth | 193 mm |
| Device class | Home & Home Office |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| ECC | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rate supported (max) | 10000 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 5000 Mbit/s 2500 Mbit/s 1000 Mbit/s 100 10 10000 Mbit/s |
| Fan diameter | 8 cm |
| Flash memory | 8000 MB |
| Guarantee | G024M |
| Height | 48.3 mm |
| Installed storage drive type | No |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum RAM supported | 64 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory slots | 2 |
| Noise level | 18.6 dB |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Number of storage drives supported | 12 |
| Number of users | 4096 user(s) |
| On/off switch | Yes |
| Online RAID expansion | Yes |
| Online RAID migration | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 C |
| Other operating systems supported | Android iOS |
| Power consumption (sleep) | 1.2 W |
| Power consumption (typical) | 17.9 W |
| Power supply location | External |
| Power supply unit (PSU) capacity | 90 W |
| Processor boost frequency | 3.8 GHz |
| Processor cores | 4 |
| Processor family | AMD Ryzen |
| Processor frequency | 2.3 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor model | V3C14 |
| Product colour | Black |
| RAID levels | 5 10 0 1 6 |
| RAID support | Yes |
| Remotely operated | Yes |
| Reset button | Yes |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Security algorithms | HTTPS SSH SSL/TLS |
| Share folder access right management | Yes |
| Snapshot | Yes |
| Storage drive interface | M.2 |
| Storage drives installed | No |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 C |
| Supported file systems | ext3 NTFS ext4 BTRFS exFAT HFS+ FAT32 |
| Supported storage drive interfaces | M.2 |
| Supported storage drive types | SSD |
| System log | Yes |
| Total installed storage capacity | 0 TB |
| Type | NAS |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| USB port | Yes |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 1.4 kg |
| Width | 308.3 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
