







Planet XT-705A network media converter 10000 Mbit/s Multi-mode,Single-mode
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: Planet
- Κωδικός: WLONONWCRDFMW
- Βάρος(kg): 0.41kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 7.00cm x 20.50cm x 13.50cm
- EAN: 4711605283656
231,78€
Χωρίς ΦΠΑ: 186,92€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Cable types supported | Cat6 Cat7 Cat6a Cat5 Cat5e |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 70 mm |
| DIN rail mounting | Yes |
| Duplex system | Half Full |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet 10 Gigabit Ethernet 2.5 Gigabit Ethernet 5 Gigabit Ethernet Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 m 50/125 62.5/125 m |
| Fiber ethernet cabling technology | 10GBASE-X |
| Fiber mode structure | Multi-mode Single-mode |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Flow control support | Yes |
| Guarantee | F024M |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 26 mm |
| Housing material | Metal |
| Input current | 2 A |
| Input voltage | 5 V |
| Internal | No |
| Jumbo frames | 16000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Link Power |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 60000 m |
| Networking standards | IEEE 802.3u IEEE 802.3x IEEE 802.3ab IEEE 802.3ae IEEE 802.3an IEEE 802.3bz |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 C |
| Power consumption (typical) | 26 W |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 C |
| Store-and-forward | Yes |
| Weight | 180 g |
| Width | 94 mm |
