





Universal Audio VOLT 476 - USB audio interface
- Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο από 10 έως 30 ημέρες
- Κατασκευαστής: UNIVERSAL AUDIO
- Κωδικός: WLONONWCRGINW
- Βάρος(kg): 1.58kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 14.00cm x 27.00cm x 18.00cm
- EAN: 0819937003226
385,50€
Χωρίς ΦΠΑ: 310,88€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| 6.35 mm (1⁄4-inch) input | 2 |
| 6.35 mm (1⁄4-inch) output | 4 |
| Combo input XLR+ TRS 1/4" (6.35 mm) | 2 |
| DC input | 5VDC |
| Depth | 132 mm |
| Device interface | USB |
| Frequency range | 20 Hz - 20 kHz |
| Guarantee | F024M |
| Headphone outputs 1/4" (6.35 mm) | 1 |
| Height | 66 mm |
| Included software | Ableton 11 Live Lite Ampeg SVT-VR Classic Bass Bundle Melodyne Essential Relab Development LX480 Essentials Softube Marshall Plexi Classic Amp Bundle UJAM DEEP UJAM DANDY |
| iOS compatibility | 14 or later |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.14 Mojave or higher |
| MIDI (5-pin) input | 1 |
| MIDI output (5-pin) | 1 |
| Package contents | USB-C to A cable Power supply Volt 476 x 1 |
| Phantom power supply | Yes (48V) |
| Power consumption (typical) | 6,7 W (max) |
| Product colour | Grey Wood Beige |
| Sample rate | 44.1 / 48 kHz / 88.2 kHz / 96 kHz / 176.4 kHz / 192 kHz |
| Sound bit resolution | 24-bit |
| Symmetrical output 1/4″ (6.35 mm) | 2 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Weight | 920 g |
| Width | 212 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64 or higher |
