











Salta 5065A recreational/backyard trampoline Outdoor Round Coil spring Above ground trampoline
- Διαθεσιμότητα: Από 4 έως 6 Εργάσιμες
- Κατασκευαστής: Salta
- Κωδικός: SIFLTATRA0051
- Βάρος(kg): 66.70kg
- Διαστάσεις Συσκευασίας: 50.00cm x 57.00cm x 151.00cm
- EAN: 8719425450650
709,73€
Χωρίς ΦΠΑ: 572,36€
ΤΗΛ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ 210-3003451
100 % Ασφάλεια αγορών
Θα παραλάβεις σίγουρα την παραγγελία σου. Διαφορετικά, σου επιστρέφουμε τα χρήματά σου.
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | |
| Construction type | Coil spring |
| Diameter | 3.66 m |
| Double conical spring | Yes |
| Frame coating | Galvanized/Powder coating |
| Frame colour | Black |
| Frame material | Steel |
| Galvanized spring | Y |
| Guarantee | F012M |
| Height | 30 mm |
| Jumping surface material | Polypropylene (PP) |
| Leg diameter | 3.4 cm |
| Leg thickness | 1.5 mm |
| Maximum user weight | 120 kg |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Number of springs | 72 |
| Padding material | PVC/Expanded polyethylene (EPE) |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Black |
| Product type | Above ground trampoline |
| Recommended age (min) | 5 yr(s) |
| Safety net | N |
| Safety padding cover | Yes |
| Shape | Round |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Adults & Children |
| Tested weight | 300 kg |
| Top rail coating | Galvanized/Powder coating |
| Top rail diameter | 3.81 cm |
| Top rail thickness | 1.5 mm |
| Warnings | Do not jump on the trampoline without adult supervision. Check the condition of the protective net and springs before each use. Make sure the trampoline is properly assembled before use. |
